Psycholog Konsultant Dowódcy ds. Profilaktyki Psychologicznej
mgr Anna OSUCH
tel.: 261-271-480; 693-893-310
Godziny pracy: 7.30-14.30
Możliwość skorzystania z konsultacji wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
Zakres pomocy psychologicznej w jednostce wojskowej
Zakres pomocy psychologicznej w jednostce wojskowej obejmuje:
Osoby uprawnione do korzystania z bezpłatnych usług psychologicznych w jednostce wojskowej
Osobami uprawnionymi do korzystania z bezpłatnych usług psychologa jednostki wojskowej są żołnierze, pracownicy Resortu Obrony Narodowej, weterani i weterani poszkodowani, poszkodowani w związku ze służbą lub pracą oraz najbliżsi członkowie rodzin tych osób, a także najbliżsi członkowie rodzin żołnierzy i pracowników Resortu Obrony Narodowej zmarłych w związku ze służbą lub pracą [Decyzja Nr 145/MON z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie działalności psychologicznej w resorcie obrony narodowej].
Kiedy warto iść do psychologa?
· Zdarza się, że masz poczucie, że coś jest nie tak w Twoim życiu.
· Myślisz o tym, że Twoje życie traci sens.
· Na nic nie masz siły i nic ciebie nie cieszy.
· Zauważasz w sobie zmiany, które Cię niepokoją, np. nie radzisz sobie z negatywnymi emocjami lub stresem, masz długotrwale obniżony nastrój, często odczuwasz lęk, źle sypiasz.
· Chciałbyś dokonać zmian, ale nie wiesz dokładnie, na czym miałaby polegać.
· Wiesz, że jest jakiś problem, ale nie potrafisz go dokładnie zdefiniować.
· Nie jesteś w stanie pracować.
· Czujesz, że ze swoim problemem nie jesteś w stanie poradzić sobie sam, wsparcie i rady bliskich nie wystarczają, a dotychczasowe sposoby radzenia sobie zawiodły.
· Nie możesz poradzić sobie z trudną sytuacją życiową, np. rozstaniem z partnerem, utratą pracy, śmiercią bliskiej osoby.
· Masz kłopoty w relacji z partnerem, rodzicem, dzieckiem lub pracodawcą i nie wiesz, jak możesz je rozwiązać.
· Szukasz porady lub terapii seksuologicznej – wybierz psychologa specjalizującego się w seksuologii. Nadużywasz alkoholu lub substancji psychoaktywnych – psycholog pomoże wybrać Ci najlepsze formy pomocy, np. skieruje do terapeuty uzależnień.
W związku z kodeksem etyczno-zawodowym psychologa obowiązuje przestrzeganie tajemnicy zawodowej. Ujawnienie wiadomości objętych tajemnicą zawodową tj. przekazanych w ramach konsultacji może nastąpić jedynie wtedy, gdy poważnie zagrożone jest bezpieczeństwo osoby konsultowanej lub innych i odbywa się zawsze za wiedzą tej osoby.