BIP
49. Baza Lotnicza Pruszcz Gdański
Aktualności
Turniej o puchar Dowódcy 49 BLOT Pruszcz Gdański
06.11.2018
6 Listopada w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, na hali sportowej w Trąbkach Wielkich, odbył się turniej piłkarski dla służb mundurowych.

Turniej piłkarski zorganizowała 49 Baza Lotnicza z Pruszcza Gdańskiego wraz ze Szkołą Podstawowa im. Kunegundy Pawłowskiej w Trąbkach Wielkich, którą reprezentowała p. Dyrektor Ewa Maria TUZ oraz przy zaangażowaniu Wójta Gminy p. Błażeja KANKOLA.

Oficjalnego rozpoczęcia uroczystości dokonał Dowódca 49 Bazy Lotniczej płk pil. Zbigniew MITURA, który wcześniej odebrał meldunek od por. Macieja ŁUCZKIEWICZA o gotowości drużyn do rozpoczęcia turnieju.Cały turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, gdyż w poszczególnych ekipach można było zobaczyć zawodników na co dzień grających w ligach PZPN. Nad prawidłowością przepisów gry czuwali sędziowie z POZPN okręg Malbork. Organizatorzy podczas trwania rywalizacji przygotowali dla uczestników pyszną grochówkę wojskową oraz nagrodzili wszystkie drużyny okazjonalnymi pucharami i statuetkami dla wyróżnionych zawodników. W wielkim finale po zaciętym meczu Komenda Wojewódzka Policji pokonała po dogrywce I zespół 49 Bazy Lotniczej 5-4. Trzecie miejsce zajął I zespół 56 Bazy Lotniczej z Inowrocławia, który w małym finale pokonał 22 BLOT z Malborka. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał żołnierz z 49 BLOT Pruszcz Gdański, a za najlepszego zawodnika uznano reprezentanta drużyny z Komendy wojewódzkiej Policji Gdańsk. Wszystkie nagrody wręczali wspólnie Dowódca 49 BLOT Pruszcz Gdański płk pil. Zbigniew MITURA wraz z wójtem Gminy Trąbki Wielkie - Błażejem KANKOLEM.

 

Sekcja Wychowawcza 49. BLot


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych