BIP
49. Baza Lotnicza Pruszcz Gdański
Aktualności
Uroczyste pożegnanie żołnierzy III turnusu służby przygotowawczej 2016 r.
12.12.2016
W dniu 12 grudnia 2016 r. na placu apelowym uroczyście pożegnaliśmy żołnierzy III w tym roku turnusu służby przygotowawczej 2016 r.

 

 

W przeddzień zwolnienia żołnierzy do rezerwy, zastępca dowódcy 49 Bazy Lotniczej płk nawig. Adam Foremny wraz z żołnierzami 49 Bazy Lotniczej podczas uroczystego apelu pożegnali żołnierzy kończących ponad trzymiesięczny okres służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych. Służbę przygotowawczą rozpoczęło 30 żołnierzy, ale do samego końca wytrwało 26 ochotników.

 
Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych listem gratulacyjnym wyróżniony został szer. elew Michał Kowalczyk.

 
Podczas swojego przemówienia zastępca dowódcy 49 Bazy Lotniczej podziękował za ciężką pracę włożoną w realizację szkolenia żołnierskiego rzemiosła oraz za zaangażowanie w zdobywaniu wiedzy. Życzył realizacji planów w życiu cywilnym i wyraził nadzieję, że niejeden z kończących służbę zwiąże swoją przyszłość z mundurem jako żołnierz zawodowy. Były również podziękowania dla kadry kompani służby przygotowawczej.

 

 


 


 


 


 


 

 

 

mjr Rafał Myrcik


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych